کد خبر: 5947
تاریخ انتشار: مرداد ۳, ۱۴۰۰
گروه : سیاسی

جدایی‌طلبی؛ خواب شوم صهیون برای ایران /تروریست‌هایی که قبله‌شان اسرائیل است

جدایی‌طلبی؛ خواب شوم صهیون برای ایران /تروریست‌هایی که قبله‌شان اسرائیل است

جدایی‌طلبی

روزهای گذشته تصاویری از گروهک الاحوازیه منتشر شد که در حال برنامه‌ریزی برای به آشوب کشیدن برخی از مناطق خوزستان بودند و پرچم جعلی خود را در تجمعات در شادگان و سوسنگرد بلند کردند.

به گزارش ایپاپنا، چند دهه است که پروژه «ناامن‌سازی» ایران دنبال می‌شود و تاکنون هزینه‌های هنگفتی برای کادرسازی، آموزش و تجهیز گروه‌های معاند جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است؛ ایدی کوهن خبرنگار اسرائیلی نزدیک به سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) روز گذشته با بازنشر تصویری از دیدار خود با یکی از سران گروهک تروریستی الاحوازیه اعلام کرد رژیم صهیونیستی از گروه‌های تجزیه‌طلب خوزستانی حمایت و در کنار آنان در مقابل جمهوری اسلامی ایستاده است.

جدایی‌طلبی؛ خواب شوم صهیون برای ایران /تروریست‌هایی که قبله‌شان اسرائیل است

سؤال این است که این همسویی میان گروهک تروریستی الاحوازی و اسرائیل چگونه شکل‌گرفته است و چه اهداف مشترکی را دنبال می‌کنند؟

دست دوستی سعودی با صهیونیست‌ها در رویارویی با ایران

جنبش الاحوازیه، آن‌طور که دیدبان مبارزه با تروریسم می‌گوید، در سال ۱۳۷۶ برای اولین بار اعلام موجودیت کرده است. این گروه که مدعی استقلال خوزستان از ایران و تعلق جزایر سه‌گانه خلیج‌فارس به «خوزستان» و همچنین «عربی» بودن «خلیج‌فارس» است، در سایتی خبری به نام «احوازنا» به تبلیغات ضد ایرانی و تجزیه‌طلبانه می‌پردازد و در چند سال گذشته بارها مسئولیت حملات تروریستی که در استان خوزستان رخ داده را پذیرفته است.

مقر اصلی این تجزیه‌طلبان و تروریست‌ها در لندن پایتخت انگلیس است و از عمده اقدامات تروریستی این گروهک می‌توان به بمب‌گذاری بانک سامان اهواز، منابع طبیعی اهواز، انفجار در خطوط لوله نفت و ده‌ها مورد بمب‌گذاری، ترور و سرقت مسلحانه اشاره کرد.

«حبیب فرج‌الله چعب» مشهور به «حبیب اُسَیوِد» سرکرده گروهک تروریستی الاحوازیه در مصاحبه‌ای اذعان می‌کند که این گروهک که تحت ‌حمایت مستقیم سرویس‌های اطلاعاتی عربستان و رژیم صهیونیستی قرار دارد، با وجود صدور حکم جلب بین‌المللی برای سرکردگان آن، از اروپا عملیات تروریستی در ایران را مدیریت می‌کرد.

سباستین استرین جتوف روزنامه‌نگار هلندی طی گزارشی در ۲۴ نوامبر ۲۰۱۸ با عنوان «دیدار گروهک الاحوازی با شاه سعودی» که در روزنامه پولتیکن منتشر شد، بر این باور است که این گروه منافع ویژه‌ای در ارتباط با عربستان سعودی دارد؛ در ادامه این گزارش به دعوت اعضای این گروه در سال ۲۰۱۶ به عربستان اشاره شده و می‌آید: «به‌سختی می‌توان گفت که هم‌زمانی دعوت دولت عربستان سعودی از گروهک الاحوازی و دیگر گروهک‌های کُرد و بلوچ در سال ۲۰۱۶ اتفاقی بوده است. دقیقاً در سال ۲۰۱۶ ولیعهد محمدبن‌سلمان، استراتژی جدیدی را برای مبارزه علیه مرزهای ایران و تقویت مناقشات قومی و مذهبی شکل داد. پس از مدتی کوتاه، شماری از گروه‌های مخالف ایران به منابع مالی بی‌سابقه‌ای دسترسی پیدا کردند که از جمله آن‌ها گروهک الاحوازی در دانمارک بود.»

جدایی‌طلبی؛ خواب شوم صهیون برای ایران /تروریست‌هایی که قبله‌شان اسرائیل است

این گروهک تروریستی در ناآرامی‌های اخیر خوزستان نقش ویژه‌ای ایفا می‌کند و سعی دارد که مطالبات مسالمت‌آمیز مردم را به خشونت بکشاند؛روزهای گذشته تصاویری از گروهک الاحوازیه منتشر شد که در حال برنامه‌ریزی برای به آشوب کشیدن برخی از مناطق خوزستان بودند و پرچم جعلی خود را در تجمعات در شادگان و سوسنگرد بلند کردند.

قاسم ساعدی نماینده دشت آزادگان در مجلس در این‌باره می‌گوید: تروریست‌ها با سوءاستفاده از فضای پیش‌آمده در خوزستان در صفوف مردم نفوذ و اقدام به تیراندازی به سمت مردم نیز کرده و ۲ جوان را در شهرستان‌های شادگان و کارون به قتل رساندند.

«اهوازِ عربی»؛ خواب شوم صهیون برای ایران

اظهارات مقامات سعودی و رژیم صهیونیستی و همچنین عملکرد گروهک تروریستی الاحوازی بخشی از یک پروژه ضدایرانی است و برای رسیدن به اهداف خود از هیچ جنایتی دریغ نمی‌کنند.

تحلیلگر صهیونیست از لزوم «بازپس‌گیری» خوزستان از ایران می‌نویسد؛ اِدی کوهن تحلیلگر اسرائیلی در روزنامه اینترنتی ایلاف که مالکیت آن در سعودی بوده و از لندن منتشر می‌شود نوشت: ایران، «اهوازِ عربی» ‌ را اشغال کرده و از دهه‌ها قبل در تلاش است هویت عربی آن را از بین ببرد. پس از آن «جزایر اماراتی» را اشغال کرد و حالا نیز در تلاش است در کشورهای مختلف مانند «لبنان، سوریه و یمن» منافع خود را علیه «دولت‌های عربی» پیش ببرد.

وی مدعی شد: «اسرائیل این وظیفه را بر عهده خود می‌داند که از هر مستضعف و زمین اشغال‌شده از سوی ایرانی‌ها، دفاع کند»!

واقعیت ماجرا این است که محور عبری-عربی و غربی به دنبال تقویت بی‌ثباتی در داخل ایران است و ضد انقلاب و عناصر تروریست برنامه‌های وسیعی برای نا امن کردن مرزهای کشور و شهرهای مرزی دارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *