کد خبر: 5881
تاریخ انتشار: تیر ۳۱, ۱۴۰۰
گروه : بین الملل

تاکتیک جدید ارتش یمن، نیروهای متجاوز را به ستوه آورده است

تاکتیک جدید ارتش یمن، نیروهای متجاوز را به ستوه آورده است

تاکتیک جدید ارتش یمن

تاکتیک جدید ارتش یمن در جبهه البیضاء در مرکز یمن نیروهای وابسته به دولت مستعفی را به ستوه آورده و تلفات زیادی در میان آنها به جا گذاشته است.

به گزارش ایپاپنا، نیروهای وابسته به دولت مستعفی یمن در جبهه «البیضاء» اعتراف کرده‌اند که خسارت‌های جانی زیادی به خاطر حضور تک‌تیراندازهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در این جبهه داشته‌اند.

بر اساس گزارش «الخبر الیمنی»، تنها طی دو روز گذشته ۷۰ نیروی وابسته به دولت مستعفی یمن به دست تک‌تیراندازان ارتش یمن کشته شده‌اند و داد نیروهای ائتلاف بلند شده است.

در ادامه این گزارش آمده، به نظر می‌رسد تقویت یگان تک‌تیراندازان در راستای تاکتیک جدید جنگی که «محمد العاطفی» وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن آن را اعلام کرد، صورت می‌گیرد. وی تأکید کرد که این تاکتیک بر توانایی‌های دفاعی و هجومی در زمینه‌های مختلف تاکتیکی، آموزشی و تسلیحاتی متکی است.

یک منبع نظامی در همین زمینه اعلام کرد، از جمله این توانایی‌ها می‌توان به یگان‌های رزمی بسیار آموزش دیده برای رویارویی زمینی و درگیری مستقیم با دشمن به علاوه یگان تک‌تیراندازان اشاره کرد.

وی افزود، سلاح تک‌تیراندازان در داخل یمن ارتقا داده شده و می‌تواند با دقت بالا، هدف را در فاصله بیش از پنج کیلومتری نشانه بگیرد.

از سوی دیگر منابع میدانی در جبهه «ناطع» در البیضاء اعلام کردند که حدود ۳۰ نیروی وابسته به دولت مستعفی یمن به نیروهای صنعاء در این جبهه پیوسته‌اند. این اتفاق پس از پیشروی نیروهای صنعاء در جبهه مذکور رخ داده است.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن هفته جاری در جدیدترین پیروزی میدانی خود در جبهه البیضاء در مرکز یمن موفق شدند بر بخش‌های وسیعی از شهر ناطع مسلط شوند.

هفته گذشته، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن درباره عملیات اخیر ارتش این کشور در استان البیضاء معروف به «النصر المبین» جزئیاتی ارائه کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *